Nometnei pieteicās un atlasē piedalījās 14-15 gadus veci jaunieši no visas Latvijas, aizpildot pieteikumu anketas, kur bija jāiesniedz motivācijas vēstule un savu līdzšinējo sasniegumu apraksts.
Nometnes mērķis bija parādīt jauniešiem, kādas iemaņas jāapgūst, lai kādreiz kļūtu par astronautu, karjeras iespējām kosmosa jomā, motivēt viņus apgūt STEM jomas priekšmetus, iedrošināt tiekties uz saviem mērķiem un ticēt, ka viss ir iespējams!
Katru dienu nometnes dalībnieki apguva teorētiskas zināšanas un praktiski darbojās speciālistu vadībā tādās jomās kā radio sakari, robotika, raķešu būve, kosmosa stacijas un misijas, sadarbības prasmes, u.c. Katru dienu jauniešus apciemoja kāds īpašs viesis, kurš dalījās pieredzē un iedvesmoja. Pirmajā dienā, īpaši šim notikumam par godu, no Frankfurtes ieradās 2009. gada Eiropas kosmosa aģentūras astronautu atlases vadītājs Franks Danesy, kurš stāstīja par astronautu atlases procesu un dažādajām darba iespējām kosmosa jomā, atbildēja uz nometnes dalībnieku jautājumiem. Vēl viesu vidū bija jaunieši no RTU Inženierzinātņu vidusskolas, kuri jau piedalās Eiropas kosmosa aģentūras organizētajās sacensībās un starptautiskajā kosmosa nometnē.
Starptautiskā kosmosa nometni organizē projekta partneri Andoya Space (Home – Andoya Space) , tā parasti norisinās Norvēģijas ziemeļos Andojā un paredzēta 17-19 veciem jauniešiem, kuriem interesē zinātne un kosmoss un nometnes laikā visi pieliek roku īstas raķetes būvniecībā un palaišanā. Sakarā ar Covid pandēmiju un ceļošanas ierobežojumiem, šogad nometne norisinājās tiešsaistē. Latviju pārstāvēja Lukass Kellijs un Aija Monika Vainiņa, kuri atzina, ka nometnē ieguvuši daudz jaunas, lietderīgas zināšanas, draugus un kontaktus, kas palīdzēs īstenot nākotnes plānus.
Ar Astronautu nometnes norisi un foto var iepazīties Kosmosa izziņas centrs | Facebook
Aktivitāte tiek finansēta un īstenota Cēsu novada pašvaldības īstenotā Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta Nr. NFI/IC/VIAA/2020/3 “Inovācijas centra izveidošana Cēsīs” ietvaros.