Apmeklējums

Kosmosa izziņas centrs ir izglītojošs galamērķis ģimenēm, skolu grupām un pedagogiem.

 

Centrā ir iespēja iepazīties ar interaktīvu ekspozīciju: kosmosa izpētes attīstība, dzīvošana ārpus Zemes, astronauta fiziskā un garīgā veselība, u.c.

 

Katra tēma sniedz iespēju gan lieliem, gan maziem izzinošā veidā iepazīt – dabaszinātnes, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātikas jomas caur kosmosa tēmu.

Ekspozīcijas apskateKosmosa izziņas centra ekspozīcijas iekļauj vairākās tematiskās sadaļas: vēsturiskā kosmosa izpētes attīstība, kosmosa izpētes tehnoloģijas, dzīvošana kosmosā, dzīvošana ārpus Zemes, astronauta fiziskā un garīgā veselība, u.c.

Katra tēma sniedz iespēju gan lieliem, gan maziem izzinošā veidā iepazīt – dabaszinātnes, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātikas jomas caur kosmosa tēmu.

Ekspozīcijas aptuvenais apskates laiks ir 2h.Kosmosa misijas "Auseklis"Aktivitāte “Misija kosmosa stacijā “Auseklis”” ļauj iejusties
astronauta vai kosmosa misijas vadības centrāles personāla lomā. Misija tiek izspēlēta pārī un lasītprasme ir obligāta! Viens no pāra dodas uz misijas kontroles telpu, otrs dodas uz orbitālo staciju "Auseklis". Katram pārim jāveic sava misija. Dalībnieks misijas kontroles telpā iepazīstas ar misijas uzdevumu un sazinoties tiešsaistē (video + audio) dod norādījumus dalībniekam orbitālajā stacijā.Katra misija sevī ietver sasaisti ar reālu ikdienu orbitālajā stacijā, neparedzētu pavērsienu misijas gaitā, kas prasa pielāgošanos, problēmrisināšanas prasmes un skaidru komunikāciju. Pēc pirmās misijas veikšanas dalībnieki mainās lomām un veic otru, līdzvērtīgu misiju.Misijas ilgums - 1 hMisijas cena pārim - 6 EUR (biļetes iegādāties kasē).Darba laiks

P.

SLĒGTS

O. – Sv.

10.00-18.00

path14-7
path16
path18
path19
+