Skolām
Kosmosa izziņas centrs skolām piedāvā aktivitātes visas dienas garumā – ekskursija, izglītojošas nodarbības, kosmosa misijas – izvēlies savai klasei piemērotāko!
Mācību ekskursija
Skolēniem būs jāmeklē atbildes par cilvēces nozīmīgākajiem atklājumiem dažādos laika periodos, kas veicinājuši mūsu attīstību un jāiepazīstas ar procedūrām un prasmēm, kas nepieciešamas astronautiem un cilvēkiem, kas plāno pārcelties uz citām planētām.
Centra eksponāti veido sasaisti starp kosmosa industriju un skolā mācīto mācību satura.
Nodarbības skolai
Kļūsti par daļu no kosmosa nozares!
Darbojoties komandās, skolēnu uzdevums būs izstrādāt jaunus risinājumus kosmosa raķetēm un Mēness roveriem, meklēt atbildes uz dažādiem aizraujošiem ar kosmosa industriju saistītiem jautājumiem. Kā arī izzināt, ko tieši viņi varētu darīt kosmosa nozarē un ieraudzīt, cik plašas ir šīs nozares iespējas!
Nodarbības ir veidotas dažādam vecumam, sākot ar pirmsskolu līdz pat vidusskolai.
Nodarbības pirmsskolai
Mēs ticam ka mūsu pirmsskolnieki 2050. gadā piedalīsies pirmajā misijā uz Marsu!
Nodarbības ietvaros iepazīsimies ar dažādiem kosmosa transporta līdzekļiem, uzzināsim kā astronauti dzīvos kosmosa stacijā, gatavojoties savai misijai, un arī paši būvēsim savas raķetes!
Izglītības programma
Mācību programma iekļauj mācību ekskursiju un STEM darbnīcas sasaistē ar kosmosa industriju:
- Vadītas mācību ekskursijas laikā būs iespēja izzināt, ko tieši skolēni varētu darīt kosmosa nozarē un ieraudzīt, cik plašas ir šīs nozares iespējas.
- STEM darbnīcas veidotas izmantojot starpdisciplināru mācību pieeju. Procesā tiek risinātas dažādas ar kosmosa tematiku un industriju saistītas problēmsituācijas.
Mācību materiāli
Materiāli pedagogiem ir izstrādāti ar mērķi papildināt esošo mācību saturu un piedāvāt jaunas idejas dabaszinātnēs, tehnoloģijās, inženierzinātnēs un matemātikas mācību jomā.
Materiāli veidoti Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.–2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projektu “Inovācijas centra izveidošana Cēsīs” Nr. NFI/IC/VIAA/2020/3 ietvaros.